Çay Dükkanı'na Hoşgeldiniz!

SEPET

Boş 

CHADO CHAI MASALA BAHARATLI SİYAH ÇAY (50GR)

15,00 TL (KDV Dahil)

Stok Durumu : Stokta yok

Hızlı Gözat

Hindistan’da çay anlamına gelen chai’nin en sık tüketilen şeklidir. Bu bölgede yetiştirilen çayların özel baharatlar ile karıştırılmasıyla elde edilir.

Masala chai kuvvetli bir tadın yanısıra malt ve baharatlı bir aroma içerir. Hazırlanırken isteğe göre bal ve sıcak süt eklenebilir.

Detaylar

İçindekiler: Siyah çay yaprağı, tarçın, zencefil, karanfil, kakule

İdeal hazırlama şartları: 93 oc – 99 oc sıcaklıkta yaklaşık 250 ml suya 1-2 çay kaşığı koyularak 5 – 6 dakika demlenmesi önerilir. Daha yoğun bir tat istenirse 5 – 6 dakika demlemek yerine kaynatılabilir.

Net: 50 gr

Servis sayısı: Ortalama 35 fincan

Stresli bir günün ardından dinlenmek için, soğuk günlerde bağışıklık sistemini güçlendirmek için vazgeçilmezler arasında sayılıyor. Denge, açık bir zihin ve ruhani enerji sağlaması da diğer özellikleri olarak anılmakta.

Bu geleneksel karışım çay yapraklarına ek olarak kakule, tarçın, karanfil ve zencefil içeriyor. Elbette karışım bunlarla sınırlı değil. Farklı bitkiler de kullanılabiliyor. Temel olarak bulunan bitkiler ve yararları şöyle sıralanıyor:

Kakule: Karışımdaki baskın baharat olarak kabul edilir. Kalp, akciğer ve böbrekler için yararlı olduğu söylenir. Ruhani faydaları olduğuna inanılır.

Tarçın: Solunum ve dolaşımı canlandırdığı, enerji ve zindelik verdiği söylenir. Çubuk olarak veya küçük parçalar halinde kullanılır. Karışımdaki diğer bitkileri de etkilediği ve faydalarını arttırdığı düşünülür.

Karanfil: Ağrı dindirici ve mikrop öldürme özelliği ile tanınır. Bulantı, yorgunluk gibi pek çok şikayette etkili olduğu düşünülür.

Zencefil: Zencefilin faydaları pek çok kültürde kabul edilmiştir ve sayısız yararlarından bahsedilir. Özellikle sindirim, ve solunum yolları için tavsiye edilir. Antimikrobiyal özelliklere sahiptir. Enerji verdiği ve bağışıklık sistemini güçlendirdiği düşünülür. 

CHADO CHAI MASALA BAHARATLI SİYAH ÇAY (50GR)

Tam boyutu görmek için yukarıdaki resme çift tıklayınız

Uzaklaştır
Yaklaştır

Diğer Görünümler

Ek Bilgi

Is Featured Hayır

Aşağıdaki ürün(ler) de ilginizi çekebilir:

BETA ASSAM GARNET TENEKE KUTU (250 GR) [E]

BETA ASSAM GARNET TENEKE KUTU (250 GR) [E]

66,00 TL (KDV Dahil)
BETA DARJEELING TENEKE KUTU (250 GR)[E]

BETA DARJEELING TENEKE KUTU (250 GR)[E]

72,00 TL (KDV Dahil)
 

Etiketler