Çay Dükkanı'na Hoşgeldiniz!

SEPET

Boş 

MARKALAR

Ahmad Tea, dört kuşak boyunca çay yetiştirme ve harmanlama ile deneyim kazanmış bir İngiliz aile şirketidir. İngiltere’de günlük yaşamın kalbi olan çay içme alışkanlığı ile en iyi kalite çayı yetiştirmek için yola çıkan Ahmad Tea piyasaya 1986 yılında sürüldü. Çayın kalitesinin kısa sürede uluslararası platformda onaylanması ile altı kıta üzerinde bulunan 70 ülkeye Ahmad Tea çayları ihraç edilir oldu.
Elazığlı dört gencin 1980'lerin sonunda kurduğu Beta Çay şimdi 250 milyon dolar değer biçilen uluslararası bir marka. Faaliyete Adana'da başlayan Beta Çay’ın Türkiye'den binlerce kilometre uzakta üretim tesisi kurduğu ülke, Sri Lanka. Orada elde edilen ürünün binlerce kilometre uzakta pazarlandığı ülkeler Rusya, Azerbaycan ve Orta Asya cumhuriyetleri.
Chado, Uzakdoğu felsefesinde çayın hazırlanma, sunuş ve içimini içeren özel bir seremoni. “ Çaya giden yol’’u ifade eden bu ritüel, saygı, sükunet, saflık ve uyumu temsil ediyor. Dünyanın farklı yerlerinden özel çayları Türkiye’ye getiren Chado’da Vietnam, Çin, Hindistan, Kore, Japonya, Güney Afrika, Brezilya olmak üzere sekiz farklı ülke ve 20 farklı bölgeden 40 ‘ın üzerinde çayın satışı yapılıyor.
Beta Tea güvencesiyle yılların eskitemediği önemli bir çay markası olan Champion Orta Asya, Rusya ve Türkiye pazarlarında bulunuyor. Srilanka’nın güney bölgesindeki alçak yamaçlarda üretilen Pekoe çayını çay severlerle buluşturan marka 1987’den bu yana piyasada önemli bir bilinirliğe ve marka değerine sahip.
47 Yaş Çay İşleme Fabrikası, 1 Çay Paketleme Fabrikası, 2 Pazarlama ve Üretim Bölge Müdürlüğü, 7 Pazarlama Bölge Müdürlüğü, Anatamir Fabrikası, Atatürk Çay ve Bahçe Kültürleri Araştırma Enstitüsü Müdürlüğü, 16.500 çalışanı ve 6.600 ton/gün yaş çay işleme kapasitesi ile Türkiye çay sektörünün en büyük ve lider kuruluşu olan Çaykur İktisadi Devlet Teşekkülüdür. Bölgede üretilen yaş çay ürününün yıllara göre değişmekle birlikte yaklaşık %55-60´ı Çaykur tarafından satın alınmaktadır. Çaykur´un yurt içi kuru çay piyasasındaki pazar payı ise yaklaşık %60-65 `dir.
İlk olarak baharat sektörüne 2004 yılında adım atan Green Life daha sonraları, kuruluş amacı olan ‘doğanın kalbinden gelen lezzetli baharatları ve şifalı bitkileri, en saf halleriyle ve en hijyenik yollarla sizlere ulaştırmak’ felsefesine uygun bir şekilde bitki çayları üretimine de başladı. Kısa sürede tüketicinin de büyük ilgi ve desteğiyle, hem marka, hem de ürün gamı hızla büyüyen Green Life bugün, sağlıklı üretim koşullarının en üst seviyede olduğu hijyenik üretim tesislerinde ürettiği onlarca kaliteli ve doğal ürünü Türkiye ve Rusya pazarına sunmakta.
Saint Martin Tea markalı çayların temelini Sri Lanka ve Hindistan orjinli yüksek kaliteli ithal çayların harmanı oluşturur. Bu harman sıcak su ile buluştuğunda 2-3 dakika gibi kısa bir süre içinde tüm rengi ve lezzeti açığa çıkmaktadır. Saint Martin kaliteli çay harmanını doğala özdeş aromalar, doğal bitki, meyve ve baharat parçaları ile zenginleştirerek birbirinden özel çay çeşitleri oluşturmuştur.
1706 yılında Londra’da Tom’un Cafesi adlı bir mekan açan Thomas Twinings, o yıllarda farklılık yaratmak adına misafirlerine çay ikram etmeyi tercih etmiş. 1785 yılında çay vergilerinin de düşürülmesi ile seri üretime geçen Twinings, yalnızca en iyi çay satmak felsefesini bugün halen koruyor. Yaklaşık 300 yıldır çay satmayı sürdüren dükkan bugün Londra’daki Strand Caddesi’nde çayın figürlerini çağrıştıran objeleri ve aynı kalitesi ile hizmet veriyor. Earl Grey, English Breakfast, Ceylon Breakfast, Darjeeling, Green Tea Mint, Green Earl Grey ve Green Lemon çeşitlerini bünyesinde barındıran Twinings, Türk damak tadına da uygunluğu ile dünyadan sonra Türkiye’de de tercih ediliyor.