Çay Dükkanı'na Hoşgeldiniz!

SEPET

Boş 

MARKALAR

Ahmad Tea, dört kuşak boyunca çay yetiştirme ve harmanlama ile deneyim kazanmış bir İngiliz aile şirketidir. İngiltere’de günlük yaşamın kalbi olan çay içme alışkanlığı ile en iyi kalite çayı yetiştirmek için yola çıkan Ahmad Tea piyasaya 1986 yılında sürüldü. Çayın kalitesinin kısa sürede uluslararası platformda onaylanması ile altı kıta üzerinde bulunan 70 ülkeye Ahmad Tea çayları ihraç edilir oldu.
Özellikle Sri Lanka ve uzak doğuda yetişen çaylarıyla senelerdir birçok çay severin gönlüne taht kurmuş kült firmalardandır Bayce. Bir çok en iyi çay listesinde yer alır ki deneyen nedenini çok net anlamaktadır.
Elazığlı dört gencin 1980'lerin sonunda kurduğu Beta Çay şimdi 250 milyon dolar değer biçilen uluslararası bir marka. Faaliyete Adana'da başlayan Beta Çay’ın Türkiye'den binlerce kilometre uzakta üretim tesisi kurduğu ülke, Sri Lanka. Orada elde edilen ürünün binlerce kilometre uzakta pazarlandığı ülkeler Rusya, Azerbaycan ve Orta Asya cumhuriyetleri.
Chado, Uzakdoğu felsefesinde çayın hazırlanma, sunuş ve içimini içeren özel bir seremoni. “ Çaya giden yol’’u ifade eden bu ritüel, saygı, sükunet, saflık ve uyumu temsil ediyor. Dünyanın farklı yerlerinden özel çayları Türkiye’ye getiren Chado’da Vietnam, Çin, Hindistan, Kore, Japonya, Güney Afrika, Brezilya olmak üzere sekiz farklı ülke ve 20 farklı bölgeden 40 ‘ın üzerinde çayın satışı yapılıyor.
Beta Tea güvencesiyle yılların eskitemediği önemli bir çay markası olan Champion Orta Asya, Rusya ve Türkiye pazarlarında bulunuyor. Srilanka’nın güney bölgesindeki alçak yamaçlarda üretilen Pekoe çayını çay severlerle buluşturan marka 1987’den bu yana piyasada önemli bir bilinirliğe ve marka değerine sahip.
47 Yaş Çay İşleme Fabrikası, 1 Çay Paketleme Fabrikası, 2 Pazarlama ve Üretim Bölge Müdürlüğü, 7 Pazarlama Bölge Müdürlüğü, Anatamir Fabrikası, Atatürk Çay ve Bahçe Kültürleri Araştırma Enstitüsü Müdürlüğü, 16.500 çalışanı ve 6.600 ton/gün yaş çay işleme kapasitesi ile Türkiye çay sektörünün en büyük ve lider kuruluşu olan Çaykur İktisadi Devlet Teşekkülüdür. Bölgede üretilen yaş çay ürününün yıllara göre değişmekle birlikte yaklaşık %55-60´ı Çaykur tarafından satın alınmaktadır. Çaykur´un yurt içi kuru çay piyasasındaki pazar payı ise yaklaşık %60-65 `dir.
1975 senesinde Eczacı Nevzat Karpuzcu tarafından kurulan ve bitki - meyve poşet çay kategorisinde Türkiye’nin ilk markası olan Doğadan, Avrupa’nın en gelişmiş ve en modern poşet çay üretim tesisine sahip. Bitki ve meyve çay kategorisi olmak üzere hemen hemen tüm çay çeşitlerinde tüketici ihtiyaçlarını anlayarak pazara yeni ürünler sunmayı kendilerine misyon edinmiş Doğadan, aynı zamanda %50 pazar payı ile bitki - meyve çay kategorisinin lideri konumunda.
1985 yılında bir aile şirketi olarak kurulan Doğuş Grup’un ilk yatırımı olan Doğuş Çay’ın serüveni Türkiye`de özel kuruluşlara üretim izni verilmesi ile birlikte başladı. İlk olarak dökme çay ile başlayan yatırımlar, ilerleyen yıllarda poşet çay, yeşil çay ve bitki meyve çayları üretimleri ile devam etti. Yüksek hedefleri doğrultusunda, standartlarını da yüksek tutan Doğuş Çay, 2000 yılından itibaren TSE, ISO 9001 ve ISO 22000 belgelerine sahip. AB normlarındaki hijyenik tesislerde, el değmeden üretilen ve sürekli laboratuar testlerinden geçirilen ürünler, Türk damak tadına uyan lezzeti, ideal rengi ve kendine özgü kokusuyla raflarda yer almakta.
İlk olarak baharat sektörüne 2004 yılında adım atan Green Life daha sonraları, kuruluş amacı olan ‘doğanın kalbinden gelen lezzetli baharatları ve şifalı bitkileri, en saf halleriyle ve en hijyenik yollarla sizlere ulaştırmak’ felsefesine uygun bir şekilde bitki çayları üretimine de başladı. Kısa sürede tüketicinin de büyük ilgi ve desteğiyle, hem marka, hem de ürün gamı hızla büyüyen Green Life bugün, sağlıklı üretim koşullarının en üst seviyede olduğu hijyenik üretim tesislerinde ürettiği onlarca kaliteli ve doğal ürünü Türkiye ve Rusya pazarına sunmakta.
Sri Lanka çayının en kalitelisi olarak da anılan ve 1987’den bu yana pazarda önemli bir sempati, bilinirlik edinmiş nadide çay markalarından Howdah Beta Tea güvencesiyle tüketicilere ulaşmakta.
Rize’de Karali ailesinin bir iştiraki olarak çay sektörüne giriş yapan firma Türkiye’nin en köklü ve bilinen çay markalarındandır. Özellikle Türkiye’nin ilk organik çayı üretimini gerçekleştirmesiyle bu alanda ne kadar iddialı olduğunu gösteren Karali Çay ilk önce müşteri memnuniyeti ilkesiyle başarılı bir grafik çizmeye devam ediyor.
1985 yılında çay tekelin kaldırılmasının ardından 85 kişilik ekibiyle çay paketleme ve pazarlama maksatlı faaliyetlerine başlayan Ofçay, bugün 6 üretim, 2 çay paketleme ve 1 şeker paketleme tesisi ve yıllık 17500 ton siyah çay üretim kapasitesiyle sektörün öncü kuruluşlarındandır. 1990 senesinden bu yana TSE, ISO 9001 ve ISO 22000 gibi belgeleri alarak standardını ve kalitesini ortaya koyan Ofçay aynı zamanda ülkemizde helal sertifikalı ilk çay markasıdır.

Çay Dükkanı

p içersinde s Lorem Ipsum, dizgi ve baskı endüstrisinde kullanılan mıgır metinlerdir. Lorem Ipsum, adı bilinmeyen bir matbaacının bir hurufat numune kitabı oluşturmak üzere bir yazı galerisini alarak karıştırdığı 1500'lerden beri endüstri standardı sahte metinler olarak kullanılmıştır. Beşyüz yıl boyunca varlığını sürdürmekle kalmamış, aynı zamanda pek değişmeden elektronik dizgiye de sıçramıştır. 1960'larda Lorem Ipsum pasajları da içeren Letraset yapraklarının yayınlanması ile ve yakın zamanda Aldus PageMaker gibi Lorem Ipsum sürümleri içeren masaüstü yayıncılık yazılımları ile popüler olmuştur


Kapat